کلکسیون شاهکار مونه نقاش فرانسوی
Ad
Ad

آمار

شاهکار مونه در چمدان کلکسیونر مُرده

1409997613889_SUB-07GURLITT-tmagSF.jpg

یکی از تابلوهای «کلود مونه»، نقاش بزرگ فرانسوی در چمدانی متعلق به یک مجموعه‌دار معروف آثار هنری کشف شد خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «کورنلیوس گورلیت»، مجموعه‌دار معروف آلمانی چند ماه پیش درگذشت، اما چمدانی که در بیمارستان جا گذاشت شامل یکی از تابلوهای دیده نشده از کلود مونه است این اثر هنری به مسئولین بنیاد «گورلیت» سپرده شده و کارشناسان در حال بررسی قدمت آن هستند. کارشناسان قصد دارند بدانند آیا این تابلو جزو کارهایی است که در زمان جنگ جهانی دوم توسط نیروهای نازی دزدیده شده یا نه.گورلیت ماه می در سن ۸۱ سالگی در بیمارستان درگذشت. وی مجموعه‌ای از یک هزار و ۲۸۰ اثر هنری را در آپارتمان خود در شهر مونیخ پنهان کرده بود. گورلیت این مجموعه ارزشمند را از پدرش به ارث برده بود که به عنوان دلال با نیروهای نازی معامله می‌کرد.

مقامات آلمانی سال ۲۰۱۲ به جرم فرار از مالیات وارد خانه گورلیت شدند و این تابلوهای ارزشمند را مصادره کردند. آثار «پیکاسو»، «ماتیس» و «چگال» در میان این نقاشی‌های کم‌نظیر به چشم می‌خورند.

به گزارش بی.بی.سی، هنوز مشخص نشده چرا گورلیت چمدان خود را در بیمارستان جا گذاشته است. قدمت این اثر تازه کشف شده به سال ۱۸۶۴ برمی‌گردد که شباهت بسیاری به تابلوی «منظره‌ای در سن-ادرس» مونه دارد.

کلود مونه بنیانگذار سبک امپرسیونیسم در نقاشی فرانسوی بود. اصطلاح امپرسیونیسم از یکی از نقاشی‌های او با عنوان «امپرسیون» نشات گرفته است . وی از سال ۱۹۱۴ به بعد در دوره‌ای طولانی به کشیدن چنین تابلوهایی پرداخت.

در ۱۹۲۱ مجموعه‌ای از کارهایش مورد قبول دولت واقع گردید و موزه‌ی «نارنجستان» پاریس برای نگهداری آن‌ها بازسازی شد. مونه مهم‌ترین نماینده‌ی امپرسیونیسم به شمار می‌رود. آثار زیادی از وی به جای مانده است و در بسیاری از نگارخانه‌های مهم دنیا از آن‌ها نگهداری می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها مجموعه «نیلوفرهای آبی» است که خلقش بیش از یک دهه از عمر این هنرمند را به خود اختصاص داد.

  • نویسنده : مدیر سایت
  • تاریخ انتشار : ۰۷-۰۷-۹۳
  • دیدگاه‌ها خاموش


نظرات بسته شده است.