کلکسیون برنامه استقرار و فعالیت معماران، هنرمندان و مجموعه داران در محله سیروس شهر تهران
Ad
Ad

آمار

سند شماره ۱۳۱
برنامه استقرار و فعالیت معماران، هنرمندان و مجموعه داران در محله سیروس شهر تهران
اطلاعیه

به اطلاع مجموعه داران  محترم می رساند:

پیرو امضای تفاهم نامه با شرکت بازآفرینی شهری ایران( معاونت وزارت راه و شهرسازی ) ، در تاریخ  ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، که چند تشکل فرهنگی و هنری، از جمله این تشکل، به عنوان ناظر پای آن را امضا نموده اند، با شرایطی منطقی، امکان استقرار و فعالیت معماران، هنرمندان و مجموعه داران در محله سیروس شهر تهران فراهم آمده است.

۶۲  قطعه زمین و ۴ قطعه ملک، هریک با مساحت (حدودی) بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ متر مربع، به صورت پراکنده و گاه در همسایگی هم،  در این محله (بین خیابان های پانزده خرداد، ری، مولوی و شهید مصطفی خمینی) متعلق به شرکت بازآفرینی شهری ایران است.

طبق تفاهم نامه فوق الاشاره، این قطعات می تواند با قیمت گذاری منطق های از طریق کارشناسی رسمی دادگستری،  با شرایطی قانونی و منطقی به متقاضیانی که مایل به ساخت دفتر محل کار ، آتلیه ، گالری ، موزه و حتی سکونت خود در این محله هستند، واگذار شود. انتظار می رود تسهیلاتی برای واگذاری ها اعلام شود.

متقاضیان میتوانند درخواست خود را از طریق تشکل صنفی خود به کمیته تعیین تکلیف واگذاری پلاکها ارائه نمایند. این کمیته متشکل از آقایان فرهاد توحیدی (هنرمند سینما)، منوچهر لطفی (مجموعه دار) و کارلین عیشو نژادیان (معمار)، نسبت به توزیع و پیشنهاد پلاک ها به متقاضیان تصمیم و نتیجه را به گروه پیشاهنگ متشکل از دوازده انجمن و تشکل صنفی و فرهنگی اعلام می کند.  شرکت بازآفرینی شهری بر اساس پیشنهاد گروه پیشاهنگ (از طریق دبیرخانه تعریف شده در تفاهم نامه) دستور انجام تشریفات قانونی واگذاری را صادر می کند.  طبق تصمیم کمیته تعیین تکلیف واگذاری پلاک ها، اگر برای قطعه یا ملکی بیش از یک تقاضا مطرح باشد، انتخاب از طریق قرعه کشی خواهد بود.

متقاضیان، مکلف به ساخت بنا بر اساس ضوابط تعیین شده توسط کمیته معماری (منتخب گروه پیشاهنگ) خواهند بود و حق تغییر کاربری در میان مدت را نخواهند داشت. قطعات مورد نظر برای استقرار و فعالیت گروه های مرجع فوق الاشاره اختصاص می یابد و از هر گونه تجارت غیر مرتبط زمین و ملک جلوگیری خواهد شد.

در تصویر پیوست، قطعات موضوع این اطلاعیه با رنگ قرمز و با شماره های یک یا دو رقمی مشخص شده اند. در جدول بالای تصویر، مساحت قطعات ذکر شده است.

برای ثبت نام و تعریف گروه اول متقاضیان، تا روز ۱۶ تیرماه فرصت وجود دارد. درخواست های رسیده در روزهای بعد از آن تاریخ جزو گروه های دوم به بعد خواهند بود. متقاضیان باید شرایطی را برای ثبت نام و ارائه درخواست بپذیرند که « هزینه حق ثبت نام و ورود به گروه متقاضی » از آن جمله است.

اطلاعات بیشتر را می توانید از نماینده معرفی شده از سوی تشکل، دریافت نمایید.

تلفن جهت ثبت نام مجموعه داران متقاضی زمین: ۴۴۰۷۴۴۶۴-۰۲۱ و ۰۹۱۲۱۸۳۱۱۲۷

انجمن مجموعه داران ایران
ششم تیرماه ۹۷

برای دریافت فایل اینجا را کلیک فرمایید

  • نویسنده : اپراتور
  • تاریخ انتشار : ۰۴-۰۹-۹۷
  • دیدگاه‌ها خاموش


نظرات بسته شده است.